Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Güvenli Anestezi

Güvenli Anestezi

Boğaziçi hayvan hastanesinin hastaları için anestezideki 10 esas ilkesi:

1. Fiziksel Muayene

Hastalarımızı anesteziye almadan önce dikkatli bir şekilde komple fiziksel muayenesi yapılarak, operasyon için herhangi bir risk veya dikkat edilecek bir durum olup olmadığını kontrol ederiz.

2. Kan Analizleri

Operasyon öncesi hastanemizin gelişmiş laboratuvarında yaptığımız tahlillerle hastamızın kansızlık ,karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, kan şeker ve protein düzeyi ve pıhtılaşma süresi tetkik edilerek en sağlıklı anestezi prosedürümüzü belirlemeye çalışırız.

3. Irka Özel Anestezi

Farklı ırk kedi ve köpeklerde örneğin Cavalier King Charles Spaniel, Scottish Fold genetik olarak bazı hastalıklara yatkındır. Bu hastalıklardan kaynaklı anestezi altına alınmadan önce çeşitli kan testi ve muayeneden geçirilir.

4. Modern Anestezi İlaçları

Hastanemizde kullanılan anestezi ilaçları dünyada kullanılan en güvenilir ilaçlarıdır. Pet arkadaşımız modern anestezisinden gelişmiş güvenirliğinden yararlanacaktır.

5. Gelişmiş Monitor Sistemi

Hastanemizdeki modern dijital monitor sistemiyle anestezi sırasında bütün hastalarımızın yaşamı güvence altına alınmıştır. Pet arkadaşımızın EKG , solunum, kan oksijen satürasyonu, nabız, tansiyon ve vücüt ısısı anestezi süresince izlenebilmekte ve en ufak sapmalarda müdahale edilebilmektedir.

6. Solunum Yolu Entubasyonu

Boğaziçi Veteriner Polikliniğinde yapılan genel anestezilerde hastalara endotrakeal tüp adı verilen ince bir tüpün ağızdan solunum yoluna doğru ilerletilmesi işlemidir. Bu yöntem sayesinde hasta ventilatör adı verilen bir cihaza bağlanmış olur. Hastalara anestezi veya sedasyon hastalık durumunda solunum desteği sağlamak için entübasyon işlemi uygulanır.

7. Kapalı Devre Anestezi Sistemi (Gaz Anestezisi)

Genel anestezide bizim en çok tercih ettiğimiz prosedürdür. Bu sistem sayesinde anestezi süresince yeterli miktarda anestezik madde verilebilmekte güvenilir olarak anestezinin süresi kontrol edilebilmektedir.

8. Sıvı ve elektrolit Takviyesi

Anestezi sırasında en çok etkilenen organlardan birisi olan böbrekleri uyguladığımız sıvı takviyesiyle daha aktif ve daha canlı tutabilmekteyiz. Ayrıca operasyon süresince hastamızın kaybettiği sıvıyı da yerine koyabilmekteyiz.. Serum vermek için uyguladığımız intravenöz uyguladığımız katater sayesinde operasyon sırasında acil verilmesi gereken bir çok hayat kurtarıcı müdahale yapılmaktadır.

9. Vücut Isısını Koruma
Hipotermi dediğimiz vücüt ısısının düşmesi anestezi sırasında en sık rastlanan, en çok ve en kolay gözden kaçabilen durumdur. Vücüt ısısının korunması metabolizmanın normal çalışması için çok önemli olup ve hayat kurtarıcıdır. Boğaziçi Veteriner Polikliniğinde bu amaç için anestezi süresince hastamızın yattığı yatak ısıtılmalı ve verilen sıvıların ısıtılarak verilmektedir, ayrıca bu süreçte de canlımızın vücüt ısısısı sürekli mönitörden takip edilebilmektedir.

10. Özenli Bakım

Hastamızı preoperatif, operasyon esnası ve postoperatif bakımda eğitimli ve tecrübeli hekimlerimiz tarafından sürekli kontrol altında olur.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.