Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Güvenli Anestezi

Güvenli Anestezi

Boğaziçi hayvan hastanesinin hastaları için anestezideki 10 esas ilkesi:

1.Fiziksel Muayene
Hastalarımızı anesteziye almadan önce dikkatli bir şekilde komple fiziksl muayenesi yapılarak, operasyon için herhangi bir risk veya dikkat edilecek bir durum olup olmadığını kontrol ederiz.

2.Kan Analizleri
Operasyon öncesi hastanemizin gelişmiş labaratuvarında yaptığımız tahlillerle hastamızın kansızlık ,karaciğer ve böberek fonksiyon testleri,kan şeker ve protein düzeyi ve pıhtılaşma süresi tetkik edilerek en sağlıklı anestezi prosedürumuzu belirlemeye çalışırız.

3.Irka Özel Anestezi
Farklı ırk kedi ve köpeklerde ör:Doberman ,Greyhounds, siames,main coons ve……bazı ilaç hassasiyetleri ve kan pıhtılaşma problemlerinden dolayı ırka özel anestezi programları uygulamaktyız.

4.Modern Anestezi İlaçları
Hastanemizde kullanılan anestezi ilaçları dünyada kullanılan en güvenilir ilaçlarıdır. Pet arkadaşımız modern anestezizinin gelişmiş güvenirliğinden yararlanacaktır.

5.Gelişmiş Monitor Sistemi
Hastanemizdeki modern digital monitor sistemiyle anestezi sırasında bütün hastalarımızın yaşamı güvence altına alınmıştır. Pet arkadaşımızın EKG , solunum, kan oksijen saturasyonu, nabız , tansiyon ve vücüt ısısı anestezi süresince izlenebilmekte ve en ufak sapmalarda müdahale edilebilmektedir.

6.Solunum Yolu Entubasyonu
Boğaziçi Veteriner Polikliniğinde yapılan genel anestezilerde hastamızın solunum yoluna uygulanan tüp sistemiyle olası herhangi bir tıkanmalara karşı önlem alınmakta , sulunumun durduğu anlarda gerekli Sünni tennefüs bu yolla otomatik olarak sağlanabilmektedir ve canlımızın yaşamı güvence altına alınmaktadır.

7.Kapalı Devre Anestezi Sistemi (Gaz Anestezisi)
Genel anestezide bizim ençok tercih ettiğimiz bir prosedürdur. Bu sistem sayesinde anestezi süresince hastamıza yaşam verileri mönitörden takip edilerek anlık ilaç doze edilmesi mümkün olabilmekte, bu sayede hem önceden bir ilaç yüklemesi söz konusu olmayacak hem de istenildiği taktirde ilaç verilmesi durdurularak hastamızı hemen uyandırabilmekteyiz, bunun sonuncunda da canlımız uzun süre anesteziden uyanma evresi geçirmeyecektir.

8.Serum Takviyesi
Anestezi sırasında en çok etkilenen organlardan birisi olan böbrekleri uyguladığımız sıvı takviyesiyle daha aktif ve daha canlı tutabilmekteyiz. Ayrıca operasyon süresince hastamızın kaybettiği sıvıyı da yerine koyabilmekteyiz.. Serum vermek için uyguladığımız damariçi katater operasyon sırasında acil verilmesi gereken bir çok hayat kurtarıcı ilaç için de verilme yolu olacaktır.

9.Vücut Isısını Koruma
Hipotermi dediğimiz vücüt ısısının düşmesi anestezi sırasında en sık rastlanan, en çok ve en kolay gözden kaçabilen durumdur .Vücüt ısısının korunması metabolizmanın normal çalışması için çok önemli olup ve hayat kurtarıcıdır. Boğaziçi Veteriner Polikliniğinde bu amaç için anestezi süresince hastamızın yattığı yatak ısıtılmalı ve verilen serumda ısıtılarak verilmektedir, ayrıca bu süreçte de canlımızın vücüt ısısısı sürekli mönitörden takip edilebimektedir.

10.Özenli Bakım
Hastamızın anesteziye girişinden uyanana dek çokeğitimli ve tecrübeli arkadaşlarımız mutlaka onun yananında ve hiç onu yalnız bırakmazlar. Bizlerden biri hastamız uyandığında onun patisini tutmuş olacaktır.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.