Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Homeopati

Homeopati

Homeopati, yaklaşık 200 yıl önce Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından geliştirilerek, dünyaya yayılmıştır.

Homeopati’nin ilkesi ‘’Simi similibus currentur’’dur. Yani ‘’Benzer benzeri tedavi eder’’. Buna göre, sağlıklı insanda hastalık belirtileri oluşturabilen herhangi bir maddenin çok düşük dozları, hasta bir bireyde bu belirtileri ortadan kaldırıp, iyileşmeyi sağlayabilir.

Homeopati tedavisinde amaç, hastaya zarar vermeden, ılımlı ve güvenilir bir yolla, hastalığı tümüyle ve kökten iyileştirmektir.

Aynı hastalığa her birey değişik tepki gösterir. Homeopati ‘’Hastalık yoktur, hasta vardır’’ yaklaşımıyla uygulanır ve tedavi kişiye özel düzenlenir.

Homeopati Nasıl Etki Eder?

Hastalıkla benzer belirtiler oluşturan Homeopati remedileri, vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü (yaşam gücünü) harekete geçirir.

Organizmanın bu muazzam gücü, hastalık belirtilerinin ortadan kalkmasını ve iyileşmeyi doğal yolla sağlar.

Homeopati’nin kurucusu Doktor Samuel Hahneman’a göre:

‘’Hastalık, kişideki semptomların (belirtilerin) bütünüdür. Semptomlar ise, yaşam gücünün dengesindeki bozulmanın bir dışa yansımasıdır. Homeopati tedavinde ile yaşam gücü dengelenir ve bu yolla hastalık semptomları ortadan
kalktığında, hastalıkta tamamen iyileşmiş olur. Yok edilmiş hastalık sağlık demektir...’’

Temel ilkelere uyarak verilen Homeopati remediler, hastanın yaşam gücünü uyarır ve dengeler. Böylece, hastalık belirtileri baskılanmadan ortadan kaldırılır. Zaman içinde hasta tamamen iyileşir, hayatın uyum içindeki akışını
yeniden hissetmeye başlar.

Homeopatik İlaçlar Nasıl Elde Edilir?

Homeopati remedileri, bitkiler, hayvanlar, mineraller ve hastalıklı dokular gibi doğal kaynaklardan elde edilirler. Belirli oranlarda seyreltilerek, etkili olabilecek en düşük dozda canlıya uygulanır. Günümüzde üç binden fazla Homeopati remedileri bulunmaktadır.

Homeopati remedilerinin yan etkileri yoktur ve alışkanlık yapmazlar.

Yetişkinlerde uygulandığı gibi, her yaş grubundaki çocuklarda, hayvan ve bitkilerde de güvenle kullanılabilir.

Cerrahi müdahale gerektiren durumların dışındaki tüm rahatsızlıklarda Homeopati uygulanabilir. Operasyonlardan sonra Homeopati uygulanan hastalarda, ağrı ve ödem gibi durumların azaldığı ve dokuların hızlı iyileştiği bilinmektedir.

Kliniğimizde, Homeopati uygulamaları bu konuda Uzman Homeopatlar tarafından yapılmaktadır.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.