Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Homeopati

Homeopati

Homeopathy, yaklaşık 200 yıl önce Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından geliştirilerek, dünyaya yayılmıştır.

Homeopathy’nin ilkesi ‘’Simi similibus currentur’’dur. Yani ‘’Benzer benzeri tedavi eder’’. Buna göre, sağlıklı insanda hastalık belirtileri oluşturabilen herhangi bir maddenin çok düşük dozları, hasta bir bireyde bu belirtileri ortadan kaldırıp, iyileşmeyi sağlayabilir.

Homeopatik tedavideki amaç, hastaya zarar vermeden, ılımlı ve güvenilir bir yolla, hastalığı tümüyle ve kökten iyileştirmektir.

Aynı hastalığa her birey değişik tepki gösterir. Homeopathy ‘’Hastalık yoktur, hasta vardır’’ yaklaşımıyla uygulanır ve tedavi kişiye özel düzenlenir.

Homeopathy Nasıl Etki Eder?

Hastalıkla benzer belirtiler oluşturan Homeopatik ilaçlar, vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü (yaşam gücünü) harekete geçirir.

Organizmanın bu muazzam gücü, hastalık belirtilerinin ortadan kalkmasını ve iyileşmeyi doğal yolla sağlar.

Homeopathy’nin kurucusu Doktor Samuel Hahneman’a göre :

‘’Hastalık, kişideki semptomların (belirtilerin) bütünüdür. Semptomlar ise, yaşam gücünün dengesindeki bozulmanın bir dışa yansımasıdır. Homeopatik tedavi ile yaşam gücü dengelenir ve bu yolla hastalık semptomları ortadan
kalktığında, hastalıkta tamamen iyileşmiş olur. Yok edilmiş hastalık sağlık demektir...’’

Temel ilkelere uyarak verilen Homeopatik ilaç, hastanın yaşam gücünü uyarır ve dengeler. Böylece, hastalık belirtileri baskılanmadan ortadan kaldırılır. Zaman içinde hasta tamamen iyileşir, hayatın uyum içindeki akışını
yeniden hissetmeye başlar.

Homeopatik İlaçlar Nasıl Elde Edilir?

Homeopatik ilaçlar, bitkiler, hayvanlar, mineraller ve hastalıklı dokular gibi doğal kaynaklardan elde edilirler. Belirli oranlarda seyreltilerek, etkili olabilecek en düşük dozda canlıya uygulanır. Günümüzde üç binden fazla Homeopatik ilaç bulunmaktadır.

Homeopatik ilaçların yan etkileri yoktur ve alışkanlık yapmazlar.

Yetişkinlerde uygulandığı gibi, her yaş grubundaki çocuklarda, hayvan ve bitkilerde de güvenle kullanılabilir.

Cerrahi müdahale gerektiren durumların dışındaki tüm rahatsızlıklarda Homeopathy uygulanabilir. Operasyonlardan sonra Homeopathy uygulanan hastalarda, ağrı ve ödem gibi durumların azaldığı ve dokuların hızlı iyileştiği bilinmektedir.

Kliniğimizde, Homeopathy uygulamaları bu konuda uzman Veteriner Hekim tarafından yapılmaktadır.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.