Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Onkoloji

Veteriner Onkoloji

Hayvanlarda tümör vakalarının teşhis ve tedavisini kapsayan bilim dalıdır.

Tıpkı insanlarda olduğu gibi, kanserli bir evcil hayvan da hastalığının teşhis ve tedavisine yardımcı olması için bir onkolog yardımına ihtiyaç duyar. Bu hastalık hakkında en önemli nokta yine insanlardaki gibi hastalığın birçok biçiminin kolayca tedavi edilip kontrol altına alınabildiği ve hatta tedavi edilebileceğidir. Erken teşhis ve uzman bakım, evde beslenen hayvanları etkileyen kanser türlerinin hemen hemen hepsinde hayatta kalma oranlarının ve iyileştirme oranlarının artmasını sağlamaktadır.

Kliniğimizde tümör cerrahisinden kemoterapiye en yeni tanı ve tedavi seçeneklerini kullanarak minik dostlarımıza sağlıklı ve konforlu bir hayat sunmaktayız.

Tümör Cerrahisi

Kliniğimiz gerekli tüm cerrahi donanıma sahip olup, tümör operasyonlarını başarı ile gerçekleştirmektedir.

LDN

Low Dose Naltrekson, 1984 yılında FDA tarafından eroin ve morfin bağımlıların tedavisi için onay verdiği bir ilaçtır. Beyin ve böbrek üstü bezimizde üretilen endorfin ve metenkefalin gibi opioid hormonlarının opioid reseptörlerine bağlanmalarını engeller. Endorfin ve enkefalin hormonlarının bağlanacağı reseptörler vücudumuzda birçok organda ve bağışıklık sistemi hücrelerimizde bulunur. Opioid reseptörleri bağışıklık sistemi hücrelerini baskılamaktadır. Naltrexon ise bu baskıyı engellemeye yardımcı olur.

Gece alınan naltrekson ile opioid reseptörlerinin engellenmesine bağlı endorfin ve enkefalin düzeylerinde artış olmakta, bunun da bağışıklık sistemi hücrelerinin önemli maddelerini almasını sağlamaktadır.

Kliniğimiz bünyesinde;


Kedilerde FIP (Feline infectious peritonitis), FIV (feline immun deficiency virus), kanser vakaları, otoimmun hastalıklar vs kullanılmaktadır.


Köpeklerde otoimmun hastalıklar, kanser vakalarında kullanılmaktadır.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.