Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Ozon Terapi

Ozon Gazı

O3 atomundan oluşan molekülleriyle renksiz bir gazdır ve atmosferin üst katmanlarında yer alır. Ham maddesi oksijen olan ozon depolanamayan ve stoklama imkanı olmayan tek gazdır. Ozonun stoklanamamasının sebebi Ozon gazının, bulunduğu ortamın sıcaklığı ile doğru orantılı olarak zamanla ham maddesi olan oksijene dönüşmesidir. Tedavi amacı ile kullanılan ozon, medikal ozon olup saf ozon ile saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılmaktadır.

Ozon gazının etkileri: Beyaz kan hücrelerin(lökosit) oluşumunu artırır, fonksiyonlarını artırır. Bakteri, virüs ve mantarları öldürür. En güçlü doğal ve atık bırakmayan dezenfektandır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnci artırır. Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile bağışıklık sisteminin sapmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde iyileştiricidir. Hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Alyuvarları(kırmızı kan hücreleri) elastikiyetini artırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır. Kanın
dokulara oksijen bırakma yeteneğini artırarak organların oksijenlenmesini artırır.

Hücre içi solunumunu (hücrenin fonksiyonu görebilmesi için gerekli enerji kaynağını elde etmesi) hızlandırır. Kurşun, cıva gibi ağır metal zehirlenmeleri, böcek öldürücüler, ilaç atıkları, asidik maddeler, tarım ilaç kalıntılarının atılmasını hızlandırır) metabolizmadaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir.

Kanın kıvamını azaltır, akışkanlığını sağlar, böylelikle damar duvarındaki plakların yumuşamasını ve küçük kan
damarlarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak dolaşımı düzenler.

Ozonun Uygulanış Şekilleri

Major Yöntem: En yaygın kullanılan bu metotla 50-200 ml kan alınarak, dozu belirlenmiş ozonla karıştırıldıktan sonra tekrar kişiye geri verilmesidir.

Minor Yöntem; Kişiden alınan 2-5 cc kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kas içine enjekte edilir.

SC; Belirlenmiş doz ve hacimdeki ozon gazı ince uçlu bir iğne ile cilt altına enjekte edilir.

Vücut Boşluklarına Ozon Gazı Verilmesi; Rektal yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile ozon verilir.

Eklem İçine Ozon Gazı Verilmesi; Eklem rahatsızlıklarında uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazının eklem içine verilmesidir. 

Ozonlanmış Ürünlerin Kullanılması; (Ozonlu su, ozonlu yağ gibi ozonlanmış sıvıların haricen sürülmesi şeklinde uygulanır.)

Kitle veya lezyon içine veya etrafına ozon uygulaması

Ozon terapisini en sık kullandığımız durumlar:

Köpeklerin kanlı ishal hastalığının (parvoviral enterit) tedavisine yardımcı olarak kalça displazileri, artrit (enfektif ya da kireçlenmeye bağlı oluşan eklem yangılarında) gibi birçok eklem probleminde eklem içine uygulayarak

İlerlemiş opere edilemeyen tümörlerde (hastanın anestezi alamadığı durumlarda) tedavi amaçlı

Geniş doku kayıplı yaralarda

Yaygın alerjik hastalarımızda

Kronik kulak enfeksiyonlarında

İdrar yolları problemleri, genital enfeksiyonlar, prostat hastalıklarında

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.