Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Yavru Kedi Nasıl Eğitilir?

Yavru Kedi Nasıl Eğitilir ?

Ödüllendirme: ödül sistemiyle yavru kedinizin eğitim sürecini başarılı şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu bağlamda mevcut ödüllendirmeler kedinizin hangi davranışlara yöneleceğini belli eden noktalardandır. Özellikle günümüzde kedilerin sağlıklı bir biçimde eğitilmesinde başrol oynayan bir etkendir.
Cezalandırmalar : tıpkı ödül sistemi gibi yapmasını istemediğiniz bir davranış türünü önlemenin yoludur. Özellikle yavruyken vereceğiniz bu eğitim ona hayatı boyunca bir yol gösterici kılavuz olacaktır. Tuvalet eğitimi, oyun seçenekleri ve çevreye olan davranışları tamamıyla seçeceğiniz bu tip eğitim aktivitelerine bağlıdır.
Yavru Kedi Eğitiminde Yöntem Seçimi
Eğer evinizde yavru kediniz yol gösterebilecek başka bir kedi varsa son derece rahat bir dönem geçirebilirsiniz. Sizden daha etkili bir biçimde onun yanlışlarını kapatacaktır. Kılavuz olarak büyük bir kedinin yerine ikinci bir yavru yine işleri kolaylaştıran etkenler arasındadır. Böylece iki yetişme aşamasında olan kedinin davranışlarını birbirleri üzerinden değerlendirmesi gözlemlenmiştir.
Kedilerin öğrenme süreci cinse ve yaşa bağlı olarak değişir. Yavru kedi ortalama 15 gün içerisinde tuvalet eğitimini kaparak hayatı boyunca bu alışlanlığını sürdürür. Aynı zamanda kedilerin öğrenmesinde altın kurallar olarak nitelendirilebilecek bazı detayları şöyle sıralayabiliriz.
Ebeveynler;
Anne veya baba kedinin yanı sıra kardeşi olan kedilerin davranışları önemlidir.
Deneyimler;
Hemen her noktayı öğrenme aşamasındayken denemesi gerekir. Deneme esnasında sonucun olumlu ya da olumsuz olması bir önem teşkil etmez. Denemeden net olarak öğrenmesi asla mümkün değildir.

boğaziçi

Boğaziçi Veterinerlik

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.