Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Göz Hastalıkları

Göz Muayenehanesi

Göz Tansiyon Ölçümü

Bu işlem tonometre isimli cihazla yapılmaktadır.
Bu cihaz göz içi basıncının ölçülmesinde kullanılır.
Kolay/hızlı/ağrısız bir ölçüm metodudur.
Lokal anesteziye gerek kalmadan tüm pet hayvanlarında güvenle kullanılabilir.

Katarakt Cerrahisi

Katarakt kelime olarak lens (göz merceği) ‘in yapısını bozulması anlamına gelir. Bu bozulma lensi oluşturan fiberlerin ve lens kapsülünün normal yapısının bozulması anlamındadır. Bu bozulma sonucunda lensin saydamlığı azalıp kaybolur ve bunun sonucunda görüş kaybı şekillenir. Katarakt cerrahisi lensin operasyonla uzaklaştırılmasıdır. Farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Bunlar;

Tüm lens ve çevresindeki kapsülün uzaklaştırılması
Kapsülün tamamının uzaklaştırılmadan sadece lensin uzaklaştırılması
Lensin, FAKO-EMÜLSİFİKASYON yöntemiyle parçalanmasından sonra aspire edilerek uzaklaştırılmasıdır. Kliniğimizde bu yöntem uygulanmaktadır.

Cornea Cerrahisi

Cornea gözün en dışta bulunan sert tabakasını oluşturan saydam yapıdaki ön bölgesidir.
Cornea cerrahisi; özellikle cornea yaraları ve ülserleri (travma, kaşıntı, herpes virus....) sonucu oluşan hasarların onarımı için yapılan mikrosirurjikal bir yaklaşımdır.

Göz Kapağı Cerrahisi

Blepharoplasti (göz kapağı cerrahisi) alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ kas deri dokusunun çıkarılmasıyla bu dokulara destek olan göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesi işlemidir.
Bu yöntemle sarkmış göz kapağı, entropium/ektrapiyum durumlarında ve bunlara bağlı anormal görünüm ve corneada oluşan hasarların giderilmesi sağlanır.

Tarsorafi

Göz kapağındaki dışa kıvrıklığın düzeltilmesi amacıyla bir gözün iç, diğeride dış açısından başlayan ve aşağıda V biçiminde birleştirilen bir ensizyonla aradaki deri ve konjuktivit dokunun çıkarılması sonrasında dikiş uygulamasıdır.

Konjektival Flap

Konjektiva hastalıkları ve kronik kornea ülserlerinin tedavisinde farklı yöntemlerle uygulanan bir tekniktir.
Flep işlemi aslında kaydırma işlemi anlamına gelir.

Cherry Eye

Hardal bezinin protrüzyonu (dışarı çıkması) olarak bilinen, genellikle 2 yaş altı köpeklerde gözlenen bir olay olarak tanınır.
Böyle durumlarda hardal bezi cerrahi mudahele sonucu tekrar yerine yerleştirilir.

Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı Açılması

Bu işleme probing adı verilir, işlem sondalama yöntemi ile yapılır. Bu anal brahiochephalic ırklarda (iran kedisi/british ırkları/pomerianianlar/bulldog) Tıkanarak gözyaşının kanal yerine göz kenarından akması sonucu kahverengi bir iz bırakarak hayvanlarda hem görünüm ve hem bazen enfeksiyon oluşmasına sebebiyet verir.
Bu yüzden kanal açılarak bu durumun giderilmesi sağlanıyor.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.