Hızlı Randevu Al 0212 280 50 24

Göz Hastalıkları

Göz Muayenehanesi

Göz Tansiyon Ölçümü

Bu işlem tonometre isimli cihazla yapılmaktadır.

Bu cihaz göz içi basıncının ölçülmesinde kullanılır.

Kolay/hızlı/ağrısız bir ölçüm metodudur.

Lokal anesteziye gerek kalmadan tüm pet hayvanlarında güvenle kullanılabilir.

Cornea Cerrahisi

Cornea gözün en dışta bulunan sert tabakasını oluşturan saydam yapıdaki ön bölgesidir.

Cornea cerrahisi; özellikle cornea yaraları ve ülserleri (travma, kaşıntı, herpes virus....) sonucu oluşan hasarların onarımı için yapılan mikrosirurjikal bir yaklaşımdır.

Göz Kapağı Cerrahisi

Blepharoplasti (göz kapağı cerrahisi) alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ kas deri dokusunun çıkarılmasıyla bu dokulara destek olan göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesi işlemidir.

Bu yöntemle sarkmış göz kapağı, entropium/ektrapiyum durumlarında ve bunlara bağlı anormal görünüm ve corneada oluşan hasarların giderilmesi sağlanır.

Tarsorafi

Göz kapağındaki dışa kıvrıklığın düzeltilmesi amacıyla bir gözün iç, diğeride dış açısından başlayan ve aşağıda V biçiminde birleştirilen bir ensizyonla aradaki deri ve konjuktivit dokunun çıkarılması sonrasında dikiş uygulamasıdır.

Konjektival Flap

Konjektiva hastalıkları ve kronik kornea ülserlerinin tedavisinde farklı yöntemlerle uygulanan bir tekniktir.

Flep işlemi aslında kaydırma işlemi anlamına gelir.

Cherry Eye

Hardal bezinin protrüzyonu (dışarı çıkması) olarak bilinen, genellikle 2 yaş altı köpeklerde gözlenen bir olay olarak tanınır.

Böyle durumlarda hardal bezi cerrahi müdahale sonucu tekrar yerine yerleştirilir.

Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı Açılması

Bu işleme probing adı verilir, işlem sondalama yöntemi ile yapılır. Bu kanal brahiochephalic ırklarda (iran kedisi/british ırkları/pomerianianlar/bulldog) Tıkanarak gözyaşının kanal yerine göz kenarından akması sonucu kahverengi bir iz bırakarak hayvanlarda hem görünüm ve hem bazen enfeksiyon oluşmasına sebebiyet verir.

Bu yüzden kanal açılarak bu durumun giderilmesi sağlanıyor.

Fluorescein Göz Testi

Özellikle travma ve enfeksiyonlar sonrasında epitel tabakası zarar görebilmektedir. Bu travma ve enfeksiyonun verdiği zararı belirlemek için önemli bir testtir. Yani bu test kornea aşınmaları, kornea ülserleri ve herpetik kornea enfeksiyonlarının tanısında yaygın olarak kullanılır. Özellikle bazı göz hastalıklarında kortizon kullanımına karar vermek için bu testin yapılması gerekmektedir. Kliniğimizde rutin olarak yaptığımız uygulamadır.

Can dostlarımızın sağlığı için en iyi hizmeti sunmak tek hedefimiz. Dostlarımızın sağlığıyla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilir, randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hızlı Randevu Al

Teşekkür ederiz.

Soru Sor

Teşekkür ederiz.